Prof. Bešter-Rogač postala urednica ugledne revije
14/02/2022

Na povabilo založbe Elsevier je prof. dr. Marija Bešter-Rogač s Katedre za fizikalno kemijo sprejela mesto urednice pri reviji Journal of Molecular Liquids. Revija z več kot 50-letno tradicijo (izhajati je začela leta 1967 pod naslovom Advances in Molecular Relaxation Processes) izhaja dvakrat mesečno in ima tri glavne urednike ter pet urednikov.

J. Mol. Liquids objavlja raziskovalne članke s širokega področja enostavnih in kompleksnih tekočin, mešanic, ionskih tekočin, koloidnih sistemov in tekočih kristalov in je ena najuglednejših na področju molekularne fizike. Objave v tej reviji so v zadnjih letih vedno bolj citirane, tako da je bil njen faktor vpliva za leto 2020 že 6,165.

Povabilo pomeni priznanje naši sodelavki in je hkrati dokaz prepoznavnosti raziskovalnega dela, ki ga izvajamo na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo UL.