prof. dr. Matija Strlič: častni profesor na UCL
18/07/2023

Po več kot 15-letni redni zaposlitvi (od 2019 dopolnilno), je bil 12. julija 2023 profesor dr. Matija Strlič imenovan za častnega profesorja na University College London, in sicer na Bartlett šoli za okolje, energijo in trajnostne vire, na Institutu za trajnostno dediščino. UCL po mednarodnih lestvicah spada med najprestižnejše univerze na svetu, saj je redno uvrščen med prvih 10 na QS lestvici.

Da se sodelovanje med UL Fakulteto za kemijo in kemijsko tehnologijo in Bartlett šolo za okolje, energijo in trajnostne vire karseda utrdi, sta dekanja prof. dr. Andreja Žgajnar Gotvajn in direktor prof. dr. Neil Strachan podpisala Sporazum o medsebojnem sodelovanju, v okviru katerega bosta spodbujala izmenjavo raziskovalcev, raziskovalnih podatkov in vzorcev, dostop do raziskovalne infrastructure ter sodelovanje na razpisih Evropskih raziskovalnih programov na področju dediščinske znanosti.

Foto: Profesor May Cassar in profesor Matija Strlič ob podpisu Sporazuma o medsebojnem sodelovanju (foto: S. Orr).