Razstava Od blizu v Moderni galeriji
27/01/2023

V Moderni galeriji je od 22. decembra 2022 do 2. aprila 2023 odprta razstava Od blizu: Ohranjanje, varovanje in konserviranje del moderne in sodobne umetnosti (www.mg-lj.si/si/razstave/3622/razstava-od-blizu-ohranjanje-varovanje-in-konserviranje-restavriranje-del-moderne-in-sodobne-umetnosti/). Na razstavi so predstavljena originalna dela slovenskih umetnikov, ki jih lahko uvrstimo med moderna ali sodobna umetniška dela. Poleg umetniških del so predstavljeni konservatorsko-restavratorski postopki, ki za sodobnejša dela niso rutinski in zahtevajo tudi poznavanje uporabljenih materialov. Tako so na panojih, ki so del razstave, predstavljeni tudi rezultati naravoslovnih raziskav. Bolj podrobno bodo raziskave predstavljene v znanstveni monografiji, ki bo izšla ob koncu razstave.

Pri izvedbi projekta Od blizu se je povezalo kar šest partnerskih ustanov, in sicer tri nosilne ustanove, MG+MSUM Ljubljana, UL ALUO in MSU Zagreb, ter pridružene Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani (UL FKKT), Restavratorski center Zavoda za varovanje kulturne dediščine Slovenije (ZVKDS RC) in Akademija za likovno umetnost (ALU) Zagreb. Vodja projekta Od blizu na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo je prof. dr. Irena Kralj Cigić. Pri projektu so sodelovali tudi študenti UL FKKT.

Vljudno vabljeni na ogled razstave.