Konferenca EuroBiotech 2023
03/10/2023

Jutri se v Hotelu Slon v Ljubljani začenja konferenca Evropskega biotehnološkega tematskega združenja (EBTNA) EuroBiotech 2023. Glavna organizatorka dogodka je Univerza v Ljubljani, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo (UL FKKT), predsedujoča lokalnega organizacijskega odbora konference EuroBiotech 2023 pa je prof. dr. Polona Žnidaršič Plazl s Katedre za kemijsko procesno, okoljsko in biokemijsko inženirstvo.

Na otvoritveni slovesnosti bo v imenu UL FKKT udeležence nagovorila prodekanja prof. dr. Helena Prosen. Na konferenci bo sodelovalo okoli 150 udeležencev z vsega sveta. Konferenca obeta širok spekter izjemnih predavanj in razprav, s poudarkom na najnovejših dosežkih in inovacijah v biotehnologiji na področju medicinske, okolijske, morske, živilske, kmetijske in industrijske biotehnologije ter biokatalitskih procesov.

Otvoritveno predavanje bo imel prof. dr. Roman Jerala s Kemijskega instituta, med vabljenimi predavatelji pa so tudi številni ugledni znanstveniki iz Slovenije in tujine.

V okviru konference bo 4.10.2023 organiziran tudi posvet o industrijski biotehnologiji v Sloveniji, na katerega so vabljeni predstavniki pristojnih ministrstev, univerz, raziskovalnih inštitutov in biotehnoloških in farmacevtskih podjetij. Posvet bo vodila Mateja Urlep, pri njegovi zasnovi pa sta sodelovali še prof. dr. Maja Ravnikar, direktorica Nacionalnega inštituta za biologijo (NIB) in prof. dr. Polona Žnidaršič Plazl (UL FKKT).