Dnevi kemijskih znanosti in tehniške varnosti 2023
25/04/2023

Naša fakulteta je v sodelovanju s Tehniškim muzejem Slovenije v Bistri pri Vrhniki med 18. in 21. aprilom organizirala Dneve kemijskih znanosti in tehniške varnosti. Namenjeni so vsem tistim, ki jih zanima širše področje kemije, kemijskega inženirstva in tehniške varnosti.

Za prikaze eksperimentov, ki so jih predstavili naši učitelji in asistenti, je bilo veliko zanimanja, saj se je dogodka udeležilo več razredov osnovnih šol (7., 8. in 9. razred), strokovnih srednjih šol in gimnazij. Učenci in dijaki so pripravili sadni kaviar, izvedli poskuse iz zabavne organske kemije, na temo vode ter plinov, spoznali in sintetizirali grafen, izvedeli, kako delujejo mikroreaktorji, povezali kemijo in preteklost ter se naučili, kako kontroliramo delovno okolje.