Nagrada našemu študentu za nalogo s področja trajnostne kemije
27/09/2022

Ob zaključku Slovenskih kemijskih dnevov 2022 v Portorožu sta Slovensko kemijsko društvo in družba AquafilSLO razglasila nagrajence prvega razpisa za najboljša študijska dela s področja trajnostne kemije.

Javni razpis je namenjen promociji trajnostne kemije v Sloveniji in nagrajuje diplomska, magistrska in doktorska dela, ki so izkazala strokovno in praktično dodano vrednost za kemijsko industrijo. Na razpis se je prijavilo 14 del, strokovna komisija pa je podelila tri nagrade.

V kategoriji diplomskih nalog je nagrado prejel Martin Ciringer (na fotografiji drugi z desne), ki na naši fakulteti zaključuje univerzitetni študij kemijskega inženirstva z nalogo »Fotokatalitska redukcija CO2 pri reverzni reakciji vodnega plina« (mentor prof. dr. Miran Gaberšček). Delo obravnava inovativno tehnologijo za pretvorbo enega glavnih toplogrednih plinov, ogljikovega dioksida, v kemikalije z dodano vrednostjo.