Predstavitev UL FKKT ob 90-letnici prirodoslovnega društva
28/03/2024

Prirodoslovno društvo Slovenije, ustanovljeno leta 1934, je najstarejša osrednja naravoslovna in naravovarstvena nevladna organizacija v Sloveniji. Pospešuje povezovanje poljudnoznanstvenih, naravoslovnih in naravovarstvenih aktivnosti ter vzpostavlja in vzdržuje stike med strokovnjaki z različnih področij doma in v tujini. Znatno prispeva k ohranjanju naravnih vrednot v Sloveniji ter izobraževanju mladih na področju naravoslovja in jih s tem navdušuje za študij naravoslovja in tehnike.

Pomemben del njihovega delovanja je izdajanje revije Proteus, ki je začetnik naravoslovnega poljudnoznanstvenega tiska v Sloveniji. V reviji objavljajo tudi številni sodelavci naše fakultete, ki na poljuden način predstavljajo najnovejša dognanja in trende na širšem področju kemije in kemijskega inženirstva. Naš sodelavec dr. Andrej Godec je tudi član uredniškega odbora revije, ki jo je predsednica države lani odlikovala z redom za zasluge.

Na simpoziju ob 90-letnici Prirodoslovnega društva Slovenije in revije Proteus je fakulteta predstavila sodobne trende na področju strok, ki jih gojimo na fakulteti, s poudarkom na delu posameznih programskih skupin.