Priznanje »Prometej znanosti za odličnost v komuniciranju«
05/06/2023

V torek, 30. 5. 2023, je bila v prostorih SAZU na Novem trgu v Ljubljani slavnostna akademija, ki jo je organizirala Slovenska znanstvena fundacija SZF. Prireditev je vodil predsednik fundacije dr. Edvard Kobal, povezoval novinar Igor E. Bergant, med mnogimi navzočimi pa je bil tudi minister za vzgojo in izobraževanje dr. Darjo Felda.

Ob tej priložnosti je sodelavec UL FKKT dr. Andrej Godec dobil priznanje Prometej znanosti za odličnost v komuniciranju. Priznanje mu je bilo podeljeno za popularizacijo kemije z organizacijo poletnih šol, priprav ter mentorstva na mednarodnih kemijskih olimpijadah in še česa.

Kot je navedeno na spletnih straneh SZF, je to najvišje priznanje za tiste raziskovalce, umetnike, učitelje in novinarje, ki se odlikujejo v komuniciranju znanosti z različnimi javnostmi, še zlasti s splošno javnostjo. Priznanje se podeljuje posameznikom, ki promovirajo znanost v različnih medijih na najrazličnejše načine, kot so organizacija dogodkov in prireditev, poljudnoznanstvenih sestavkov v revijah in časopisih, spletnega komuniciranja znanosti, filmov, razstav in podobno. Priznanje se podeljuje od leta 2003 dalje.

Foto 2: Domen Pal