Prva nagrada za najboljšo ustno predstavitev na konferenci YISAC 2023
03/07/2023

Mladi raziskovalec s Katedre za analizno kemijo Maksimiljan Dekleva je na konferenci 28th Young Investigators' Seminar on Analytical Chemistry (YISAC 2023), ki je med 25. 6. in 28. 6. 2023 potekala v Beogradu, za ustno predstavitev z naslovom »Activated Graphite Glass Composite Thick Film Working Electrodes for Voltammetric Detection of Pesticides« prejel prvo nagrado za najboljšo ustno predstavitev. V predavanju je bil predstavljen postopek priprave sitotiskanih trielektrodnih sistemov, aktivacija delovne elektrode grafit:steklo (75:25) in uspešna uporaba aktivirane delovne elektrode za detekcijo treh neonikotinoidnih pesticidov.

Predstavljeno raziskovalno delo poteka v okviru projekta MISS PES (MIkrofluidni Senzorski Sistem za zaznavanje PESticidov) v sodelovanju med raziskovalci s Katedre za analizno kemijo na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo UL in raziskovalci z Odseka za elektronsko keramiko na Institutu Jožef Stefan.