Sprejem za športnike in udeležence Tehnologijade 2024
20/06/2024

V četrtek, 13. junija 2024 je na pobudo Enote za športno vzgojo Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani vodstvo fakultete priredilo sprejem za študente športnike ter za študente, ki so prestavili svoje raziskovalno delo na Tehnologijadi 2024 v Trogirju na Hrvaškem.

Vsi povabljeni so v študijskem letu 2023/24 zastopali fakulteto na različnih tekmovanjih. Dekanja fakultete prof. dr. Andreja Žgajnar Gotvajn se je uvodoma zahvalila vsem študentom športnikom in tistim, ki so se udeležili znanstvenega dela Tehnologijade 2024. Predsednik Športne zveze Univerze v Ljubljani prof. dr. Igor Lukšič je spregovoril nekaj besed o vplivu univerzitetnega športa na vsestranski razvoj študentov v najširšem pomenu, vodja Enote za športno vzgojo na fakulteti viš. pred. mag. Matej Jamnik pa se je zahvalil strokovni ekipi, ki je letos sodelovala pri pripravi študentov športnikov in udeležencev znanstvenega dela Tehnologijade. Na koncu so bili posebej izpostavljeni udeleženci, ki so na tekmovanjih dosegli uvrstitve na oder za zmagovalce:

• Mešana ekipa FKKTeam – 3. mesto v teku trojk (Pot ob žici, Ljubljana), kategorija mešane trojke na 12,5 km;
  • Moška futsal ekipa FKKT – 2. mesto na Tehnologijadi 2024;
  • Nia Babšek – 2. mesto na 31. Študentskem teku na grad v kategoriji študentk;
  • Ženska združena košarkarska ekipa FKKT/FRI/BF/FMF – 2. mesto v Univerzitetni ligi 2023/24;
  • Moška ekipa FKKT v odbojki na mivki – 2. mesto v  Univerzitetni ligi 2023/24;
  • Mešana veslaška ekipa FKKT – 2. mesto na tekmovanju Univerze v Ljubljani z velikimi kanuji;
  • Moška košarkarska ekipa FKKT – 1. mesto na Tehnologijadi 2024;
  • Tjaša Sušnik – 1. mesto na 31. Študentskem teku na grad v kategoriji študentk;
  • Ženska združena košarkarska ekipa FKKT/FMF v košarki 3x3  – 1.  mesto v Univerzitetni ligi 2023/24;
  • Moška futsal ekipa FKKT – 1. mesto v Univerzitetni ligi 2023/24;

Naši študentje so uspešno zastopali fakulteto tudi na znanstvenem delu Tehnologijade 2024:

• Mešana ekipa FKKT – 2. mesto;
  • Jure Kovač – 2. mesto posamezno.

Sprejem, ki ga je povezovala Barbara Fister, je potekal v prijetnem vzdušju.