Dva simpozija na naši fakulteti
21/04/2022

etos poleti (28.6. do 1.7.2022) bo naša fakulteta gostila pomemben znanstveni dogodek – 26. mednarodni simpozij o separacijskih znanostih. Svoje rezultate bodo predstavili raziskovalci s področij tekočinske in plinske kromatografije, kot tudi kapilarnih elektroforeznih tehnik. Poleg predavanj in postrskih predstavitev bo na ogled še razstava raziskovalne opreme, raziskovalcem pa se bodo na simpoziju pridružili strokovnjaki iz gospodarstva.

Kot novost organizatorji letos napovedujejo kreativno tekmovanje CHROM-ART, na katerem bodo predstavili nekatere grafično zanimive rezultate oziroma izpise, ki so jih dobili ob uporabi separacijskih tehnik. V znanstvenem delu bo program med drugim vključeval 24 vabljenih predavanj, ki jih bodo predstavili ugledni strokovnjaki iz 16 držav. Sočasno bo potekal še 25. mednarodni simpozij o visokozmogljivi tankoplastni kromatografiji.  Na spletni strani je že predstavljenih 14 vabljenih predavateljev iz 12 držav.

Rok za prijave se izteka.