Otvoritev poletne šole Design+Science:Cohabitation
07/07/2022

Vljudno vabljeni na otvoritev poletne šole Design+Science, ki jo Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo organizira skupaj z Akademijo za umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani, ter Kulturno izobraževalnim društvom PiNA, skupaj s partnerjema Oddelkom za oblikovanje vizualnih komunikacij Umetniške akademije v Splitu in Inštitutom Joanneum Univerze uporabnih znanosti v Gradcu. Letošnja poletna šola bo posvečena konceptu sobivanja, še posebej med odnosi človeka do človeka, človeka do narave in človeka do tehnologije.

Otvoritev bo potekala v ponedeljek, 11. 7. 2022 s pričetkom ob 19.00 klubu CDCankarjevega doma v Ljubljani.

Poletno šolo bo otvorila ministrica za kulturo dr. Asta Vrečko.

Nato bo uvodnim nagovorom prof. Boštjana Botasa Kende (UL ALUO), ki bo naslovil pomembnost dizajna v kohabitaciji, doc. dr. Marine Klemenčič (UL FKKT), ki bo orisala kohabitacijo iz perspektive človeških odnosov, in Boruta Jermana (PiNA), ki bo poudaril pomen interdisciplinarnosti v kohabitaciji, sledil nastop LifeCutter_Subpersona in večer z DJ Mondo Cinematico.

Brezplačne vstopnice se lahko prevzame na blagajni Cankarjevega doma pred prireditvijo.

Vabljeni!