Priznanje za spodbujanje dvojne kariere športnikov
19/02/2024

Izvršni odbor Olimpijskega komiteja Slovenije – Združenja športnih zvez (OKS-ZŠZ) je naši fakulteti podelil priznanje  za razvit pristop k spodbujanju dvojne kariere in zagotavljanju športnikom prijaznega izobraževanja. To nas obvezuje, da športnikom omogočamo dvojno kariero oz. lažjo uskladitev študija s športnimi obveznostmi.

Na fakulteti deluje športni pedagog kot tutor študentom športnikom, ki skrbi za posredovanje informacij o  študentovih dolžnostih in pravicah. Te so opredeljene v pravilniku o študentih s posebnimi potrebami in posebnim statusom na UL, pravilniku o sistemu tutorstva UL FKKT in študijskem in izpitnem redu UL FKKT.

V sklopu predmetov Športna vzgoja in Šport in zdravje študentom športnikom ponujamo različne vadbene skupine in termine (fitnes in vodene vadbe), ki jih lahko obiskujejo kot dopolnitev svojega treninga.

Na fakulteti je študiralo veliko uspešnih športnikov, med katerimi so številni zaključili študij z najvišjimi ocenami. Na slikah sta atletinja Maruša Mišmaš Zrimšek, mag. biokem., in šahistka Laura Unuk, študentka univ. program Biokemija.

Image result for maruša mišmaš

Image result for laura unuk