Preoblikovanje tehnologije senzorjev: zasnova robustnih elektrokemičnih (bio)senzorjev z uporabo celične arhitekture »inverznega sendviča«

Šifra projekta: J7-50220

Vodja projekta: dr. Martin Rozman

Trajanje projekta: 1. 7. 2024 do 30. 6. 2027

Povzetek:

Namen predlaganega projekta je raziskati različne vrste elektrokemijskih senzorjev in biosenzorjev, z namenom izboljšanja njihove vzdržljivosti in robustnosti, ter hkrati ohranizi njihove meje zaznavanja.

Raziskave bodo osredotočene na integracijo obstoječih senzorskih materialov v novo arhitekturo senzorja (tako imenovani „obrnjeni sendvič“), ki lahko vzdrži velike zunanje mehanske sile. Cilj je razviti nove robustne senzorje, ki se lahko uporabljajo v nosljivi elektroniki, prenosni diagnostiki in avtomatiziranih aplikacijah, sama zasnova senzorja pa bo poskušala biti karseda združliva z različnimi vrstami elektroaktivnih materialov.

Sodelujoče institucije:

• Univerza v Ljubljani, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo
  • Univerza v Novi Gorici (UNG), Laboratorij za raziskave materialov

Člani raziskovalne skupine:

• dr. Martin Rozman, vodja projekta
  • Prof. dr. Miha Lukšič
  • Doc. dr. Andraž Mavrič (UNG)

Shema projekta: