"Ura kemijskih poskusov" z naslovom FIZIKALNE IN KEMIJSKE SPREMEMBE
13/10/2023

V sredo, 11. oktobra 2023, je na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo potekal dogodek, "Ura kemijskih poskusov" z naslovom FIZIKALNE IN KEMIJSKE SPREMEMBE.

Dogodek je bil vodil prof. dr. Anton Meden skupaj z Alešem Knezom. Dogodek je privabil številne osnovnošolce ter njihove radovedne misli.

Profesor Meden in Aleš Knez sta navdušila mlade obiskovalce, ki so imeli priložnost videti različne kemijske poskuse v živo.

Dogodek je bil priložnost za spodbujanje zanimanja za kemijo in znanost med osnovnošolci.

Udeleženci so se lahko aktivno vključevali v poskuse, postavljali vprašanja in spoznavali osnovne zakonitosti kemijskih reakcij.

"Ura kemijskih poskusov" je tako predstavljala priložnost za učenje, raziskovanje ter spodbujanje ljubezni do znanosti.