Obvestila

Razpis za izdajo učbenikov, zbirk nalog oz. vaj in drugega gradiva za študijsko leto 2023/2024
16/10/2022

Na podlagi Pravilnika o založništvu na UL FKKT, je uredniški odbor založbe UL FKKT, dne 12. oktobra 2022 sprejel sklep, da se objavi

R a z p i s

1.    Predmet razpisa je izdaja (prva izdaja) učbenikov, strokovnih priročnikov in zbirk nalog oz. vaj (v nadaljnjem besedilu: učbenik), potrebnih za izvajanje študijskih programov UL FKKT oz. predmetov študijskih programov drugih fakultet v študijskem letu 2023/2024, ki jih izvajajo visokošolski učitelji in sodelavci UL FKKT

2.    Učbeniki, izbrani na razpisu, morajo biti izdani praviloma do 15. septembra 2023.

3.    Na ta razpis se lahko javijo visokošolski učitelji in sodelavci, zaposleni na UL FKKT, oziroma ostali sodelujoči v pedagoškem procesu UL FKKT.

4.    Prijava na razpis mora vsebovati:
a.    Vlogo, ki vsebuje:
•    ime in priimek oz. naslov predlagatelja,
•    ime in priimek avtorja oz. avtorjev,
•    naslov učbenika, z navedbo vrste učbenika (glej 2. člen Pravilnika o založništvu na UL FKKT),
•    navedbo, za kateri predmet oz. predmete je učbenik namenjen,
•    obliko izdaje dela (tiskana ali elektronska verzija),
•    v primeru tiskane verzije predlog višine naklade (višina naklade je odvisna od predvidenega števila uporabnikov, študentov in drugih, in od pogoja, da mora biti posamezna izdaja prodana najkasneje v petih letih, vendar naj ne bo manjša od predvidene prodaje v dveh letih),
•    predvideno ceno naklade, oblikovano v skladu s cenikom založbe UL FKKT in navodili FPS (za podrobnejše informacije o določanju cene in naklade se obrnite na dr. B. Modec)
b.    Dokončan rokopis učbenika, natisnjen na listih formata A4.*
c.    Rokopisu učbenika morata biti priloženi pozitivni mnenji dveh recenzentov. V recenzijah mora biti zapisano ali gre za učbenik, strokovni priročnik ali zbirko nalog oz. vaj.
d.    Priporočilo matične katedre ali skrbnika študijskega programa o potrebnosti in primernosti izdaje tega dela.

5.    Merila za izbor:

• stanje založenosti z učbeniki pri posameznih predmetih
  • stroški izdaje.

6.    Pisne ponudbe pošljite ali prinesite na naslov:
Uredniški odbor založbe UL FKKT, Večna pot 113, Ljubljana, s pripisom: "Za natečaj za izdajo učbenikov – Ne odpiraj, ponudba". Na hrbtni strani ovojnice mora biti napisan naslov predlagatelja.

7.    Pisne ponudbe je treba poslati oz. oddati na naslov, naveden v 6. točki razpisa, najkasneje do ponedeljka, 23. januarja 2023, do 12.00.

8.    Javno odpiranje ponudb bo v četrtek, 26. januarja 2023, ob 13.00 v kabinetu B. Modec (soba 3080).

9. O izboru bodo ponudniki obveščeni najkasneje do 22. maja 2023.

10. Vse dodatne informacije lahko interesenti dobijo pri dr. Barbari Modec, urednici založbe UL FKKT, tel. 01 479 8526 ali po elektronski pošti: barbara.modec(at)fkkt.uni-lj.si.

11. Ta razpis se objavi na spletni strani UL FKKT 13. oktobra 2022.

* Rokopis v tiskani obliki je namenjen lektoriranju. Zato ni potrebno, da je tehnično oblikovan. Pripravo besedila za tisk lahko uredi založba.

dr. Barbara Modec  urednica založbe FKKT