Zaposlitvene priložnosti

Mladi raziskovalec na področju fotovoltaike na FE
18/04/2023

V laboratoriju LPVO na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani imamo prosto mesto mladega raziskovalca / mlade raziskovalke za področje fotovoltaike in perovskitnih sončnih celic. Razpis bo objavljen 15. 3. 2023, pričetek izobraževanja pa je predviden za jesen.

V LPVO se v novo opremljenem laboratoriju za izdelavo perovskitnih sončnih celic ukvarjamo predvsem z izboljšanjem učinkovitosti pretvorbe in stabilnosti lastno izdelanih sončnih celic ter optoelektričnimi simulacijami. Vključeni smo v več evropskih projektov s področja perovskitov in tudi širšega področja fotovoltaike. Perovskitne sončnce celice so sveže področje v fotovoltaiki ter tako ponujajo veliko izzivov za raziskovanje in doktorsko disertacijo.

Kandidat / kandidatka za mladega raziskovalca bo vključen/a v aktualne raziskave s področja perovskitnih sončnih celic na Fakulteti za elektrotehniko v sodelovanju z vodilnimi evropskimi inštitucijami z omenjenega področja.

Kontaktna oseba: Marko Jošt (marko.jost(at)fe.uni-lj.si). Za več informacij vabljeni tudi na obisk laboratorija.