Zaposlitvene priložnosti

Oglas za raziskovalca na Fakulteti za strojništvo
10/08/2023

Fakulteta za strojništvo, Laboratorij za motorje z notranjim zgorevanjem in elektromobilnost LICeM

Delovno mesto: Doktorand, Raziskovalec, Raziskovalec z doktoratom

Tip zaposlitve: redna zaposlitev

V LICeM pokrivamo širok spekter tematik povezanih z razvojem simulacijskih modelov najnaprednejših energetskih sistemov, inovativnih modelov posameznih gradnikov teh sistemov in optimizacije delovanja tovrstnih sistemov. Te vsebine raziskujemo na najprestižnejših civilnih in vojaških raziskovalnih mednarodnih in nacionalnih projektih.

Če vas zanima razvoj modelov sodobnih energetskih sistemov pri prehodu na razpršene obnovljive energetske vire v povezavi s sodobnimi tehnologijami proizvodnje, hrambe in uporabe širokega spektra energijskih vektorjev, vas vabimo, da se nam pridružite v mladi interdisciplinarni ekipi. Delo na najsodobnejših tematikah, ki premikajo meje digitalne in zelene preobrazbe EU, lahko v določenem obsegu poteka tudi od doma.

Trenutno iščemo sodelavce na mednarodnih vojaških projektih, kjer sodelujemo z najbolj renomiranimi mednarodnimi partnerji:

- INDY: Energy Independent and Efficient Deployable Military Camps in

- NOMAD – Novel energy storage technologies usable at Military Deployments in forward operating bases.

Laboratorij LICeM je en najuspešnjejših laboratorijev z vidika števila pridobljenih mednarodnih raziskovalnih in industrijskih projektov na Univerzi v Ljubljani. Vpetost v mednarodni raziskovalni prostor omogoča nadgradnjo pedagoškega procesa s ciljem prenosa znanj na mlajše generacije in posledično v slovensko in mednarodno industrijsko okolje. Raziskovalne dosežke redno dokazujemo z objavami v najboljših znanstvenih revijah, industrijskimi patenti in industrijskimi simulacijskimi orodji temelječimi na naših lastnih kodah, ki so vključene tudi v simulacijska orodja svetovno vodilnih profesionalnih ponudnikov programske opreme. S ciljem doseganja novih znanstvenih prebojev in optimizacije prehoda na nizko-energetsko družbo iščemo ambiciozne sodelavce.

Delo obsega:

• razvoj simulacijskih modelov v numeričnih okoljih,
  • vodenje posameznih nalog mednarodnih projektov,
  • organizacija dela in razdeljevanje nalog sodelavcem,
  • sodelovanje na mednarodnih sestankih v sklopu projektov,
  • priprava poročil.

Naša pričakovanja:

• zaključena vsaj VI. raven tehničnega ali naravoslovnega študija,
  • analitično in kritično razmišljanje,
  • proaktivnost, visoka motiviranost ter želja po delu v skupini,
  • razumevanje osnovne logike programiranja,
  • dobre komunikacijske sposobnosti v angleškem jeziku.

Nudimo:

• delo v mednarodno priznanem laboratoriju v mladi prodorni ekipi,
  • sodelovanje zindustrijskimi partnerji v mednarodnem okolju,
  • možnost akademskega razvoja,
  • sodelovanje pri prehodu družbe na obnovljive vire energije,
  • soustvarjanje najsodobnejših numeričnih modelov,
  • možnost dela od doma v usklajenem obsegu.

Zainteresirani kandidati prosim pošljite svoj CV prof. dr. Tomažu Katrašniku na tomaz.katrasnik@fs.uni-lj.si